Het voormalige RIZIV-hoofdkwartier aan het Brusselse Montgomeryplein, een architecturaal icoon uit de seventies, begon vorig jaar aan een tweede leven. Via een ingrijpende renovatie werd het omgetoverd tot Montgomery Parc, een tweeledig kantorencomplex met uitgestrekt privépark in het binnengebied. De nadrukkelijke focus op welzijn en duurzaamheid schemerde ook door in de keuze van de liften. Deze werden vakkundig geleverd en geïnstalleerd door Orona, dat alles uit de kast haalde om de klus tijdig en kwalitatief te klaren.
Montgomery Parc is een ontwikkeling van Kolmont, naar een vooruitstrevend ontwerp van B2Ai. Het complex omvat 22.000 m² kantoorruimte, aangevuld met 930 m² archiefruimte, een 1000 m² groot sportcentrum, drie commerciële units, een kinderopvang, 263 fiets- en 237 autoparkeerplaatsen en – last but not least – een privépark van 5000 m². Dit project onderscheidt zich niet alleen door zijn omvang, maar ook door zijn hoge duurzaamheids- en welzijnsambities. Montgomery Parc is namelijk het eerste Belgische kantoorproject dat de allerhoogste scores behaalde op drie internationaal erkende duurzaamheidscertificaten: BREEAM (Outstanding), WELL (Platinum) en DGNB (Platinum). Bovendien zijn de gebouwen volledig CO2-neutraal en is er maximaal ingezet op behoud en hergebruik van de bestaande structuren en materialen (natuursteen, gevelbekleding, gevellamellen …).

Ook Orona droeg zijn steentje bij aan de realisatie van dit imposante kantoorcomplex. De Belgische poot van de Spaans-Baskische multinational, die onlangs zijn intrek nam in de hoogste toren van The Edge in Waregem, plaatste in totaal dertien liften uit de Smart- en Smart+-reeks, een productgamma dat frequent toegepast wordt in grootschalige kantoorprojecten. “Het merendeel van de liften bedient acht tot elf stopplaatsen, aangevuld met een kleinere lift met drie stopplaatsen. De draagvermogens variëren van 630 tot 1600 kilogram, goed voor cabines met een capaciteit van acht tot eenentwintig personen. Het gaat dus zowel om klassieke personenliften als grotere liften die zwaarder goederenvervoer aankunnen. Voor vijf liften bedraagt de snelheid 1 meter per seconde, terwijl de overige acht liften zelfs snelheden tot 1,6 meter per seconde halen”, vertelt Pieter Slegers, Sales Manager New Installations & Replacements bij Orona. “Eveneens belangrijk om aan te stippen, is de toepassing van bestemmingsbesturing bij verschillende liftgroepen. Daarbij geeft de gebruiker vooraf via een display aan op welke verdieping hij of zij moet zijn, waarna automatisch een specifieke lift wordt toegewezen. Dat verhoogt niet alleen het gebruikscomfort, maar optimaliseert ook de circulatiestromen in een groot kantoorgebouw als Montgomery Parc.”

Dat duurzaamheid een cruciaal aandachtspunt was bij de keuze van de liften hoeft niet te verwonderen. “Alle liften zijn uitgerust met energierecuperatiesystemen en een BlueKit-verluchtingsklep. Daarnaast hebben we de nodige energiestudies, trafiekanalyses en attesten aangeleverd in functie van het BREEAM-traject”, legt Pieter Slegers uit. “Ook op esthetisch vlak sluiten de liften aan bij het hoogwaardige karakter van het project. De liftkooien zijn afgewerkt met HPL-panelen in een warme houtlook, terwijl de buitenafwerking onder de auspiciën van Kolmont geïntegreerd werd in het globale interieurconcept. Daarnaast zijn de liften gekoppeld aan het gebouwbeheersysteem, wat bijkomende mogelijkheden biedt op het vlak van monitoring en optimalisatie. Bij een eventuele panne kan men bijvoorbeeld meteen zien waar een lift zich precies bevindt. Bovendien laat dit verdere trafiekanalyses en bijsturingen toe”, zegt Pieter Slegers.

Montgomery Parc was in meerdere opzichten een bijzonder project voor Orona. Van een klassiek verloop was geen sprake, want aangezien het om een ingrijpende renovatie ging, moesten tijdens de uitvoeringsfase voortdurend technische knopen worden doorgehakt. “Vandaar dat we zeer intensief samengewerkt hebben met hoofdaannemer Cordeel. Bepaalde liftschachten stonden er deels al, maar werden ook nog deels afgebroken. Wij adviseerden welke elementen al dan niet behouden konden blijven. Bovendien waren we het dossier nog volop aan het uitwerken toen we reeds in uitvoering moesten gaan en onze resources snel ter plaatse moesten krijgen, waarna er nog een reeks aanpassingen volgden (zoals deuren die van kant veranderden). Tijdens de werffase hebben we de liften ook tijdelijk in dienst gehouden, wat voor onze serviceafdeling opnieuw een extra uitdaging betekende. Kortom: bepaalde aspecten waren atypisch voor een werf van dit formaat, maar uiteindelijk vormde dit geen bezwaar. We zijn er vol voor gegaan om deze uitdagende opdracht tot een goed einde te brengen, met succes!”
Neem dan rechtstreeks contact op met Orona NV/SA.
Contact opnemen