1 september was niet alleen een bijzondere dag voor de schoolgaande jeugd, maar zeker ook voor dormakaba. Exact een decennium eerder vond immers de fusie tussen Dorma en Kaba plaats. Het tienjarige bestaan is een belangrijke mijlpaal voor de groep, die wereldwijd actief is in meer dan vijftig landen. Ook in het hotelwezen zijn de slimme en gebruiksvriendelijke toegangscontroleoplossingen van dormakaba alomtegenwoordig. “Met totaalconcepten die beveiliging, functionaliteit en esthetiek combineren zetten we de toon voor een aangename en zorgeloze verblijfservaring.”
Je hebt maar één kans om een eerste indruk te maken. Zeker in hotels – van pensions over hostels tot resorts en luxeketens – liggen de eisen van gebruikers erg hoog, aangezien ze alles verwachten wat ze thuis ook hebben, en dikwijls zelfs meer. Vandaar dat slimme, gebruiksvriendelijke toegangsoplossingen allesbehalve overbodige luxe zijn. Met zijn uitgebreide productassortiment speelt dormakaba hier optimaal op in.

“Van deurdrangers, cilinders en sloten en vluchtdeuroplossingen tot automatische deuren, toegangscontrole, tijdsregistratie enzovoort: ons gamma is zeer ruim”, vertelt Antony Vandeplas van dormakaba Belgium. “We beschikken dan ook over tal van oplossingen die geschikt zijn voor de hotelsector. Met gebruiksvriendelijke toepassingen en technologie op maat garanderen we een veilige en gepersonaliseerde toegang tot alle kamers en andere faciliteiten (liften, parking, wellness …). Zo leggen we de basis voor een optimale verblijfservaring, die al meteen begint aan de deur.”
Dat steeds meer hotels over de hele wereld voor de toegangsoplossingen van dormakaba kiezen, hoeft niet te verwonderen. Met hun unieke design en kwaliteit dragen ze rechtstreeks bij tot de verwelkoming en beleving van de gasten. “Hotels zijn niet zomaar een verzameling bakstenen en mortel, ze zijn een ervaring”, benadrukt Antony Vandeplas. “Het komt er dan ook op aan om de toegangsoplossingen daarop af te stemmen. Naast stijlvolle elektronische sluitsystemen behoren ook mobiele sleuteloplossingen tot de mogelijkheden, waarbij de gasten hun kamerdeur kunnen openen met behulp van hun smartphone. Ideaal bij late aankomsturen of een selfservicecheck-in. Alles wordt aangestuurd via een gebruiksvriendelijk platform dat de hotelmedewerkers efficiënt kunnen beheren.”

“Belangrijk om te onderstrepen, is dat we bij dormakaba veel meer doen dan de benodigde hardware leveren. Onze innovatieve oplossingen zijn steeds verankerd in een uitgebreid servicepakket, waarbij we onze klanten vanaf de planning tot en met het eindresultaat ondersteunen.
Wij denken van a tot z in functie van iedereen in het hotel: gasten, personeel, management …”
dormakaba investeert voortdurend in nieuwe oplossingen om tegemoet te komen aan de veranderende behoeften van de (hotel)markt. Een mooi voorbeeld hiervan is het Quantum Pixel+-slot, dat zijn minimalistisch design koppelt aan geavanceerde achterliggende technologie. De hardware wordt discreet in de deur geïntegreerd, wat voor een aantrekkelijke uitstraling zorgt die naadloos aansluit bij elk hotelinterieur. Dankzij NFC-, RFID- en Bluetooth Low Energy-technologie kunnen gasten naast klassieke badges ook hun smartphone gebruiken als digitale sleutel, wat het in- en uitcheckproces versnelt. Via de Ambiance-toegangsbeheersoftware biedt het Quantum Pixel+-slot een scala aan toegangscontrolemogelijkheden voor zowel gasten als personeel, inclusief de optie om met de Ambiance RX-onlineoplossing toegangsbeheer vanop afstand mogelijk te maken.

Een andere blikvanger in het dormakaba-(hotel)aanbod is Saffire EVO. “De sloten van onze Saffire EVO LZ-serie zijn verbonden via wifi, wat realtimebeheer van toegangsrechten via de cloud mogelijk maakt. Gasten en personeel kunnen zowel mobiele apparaten als smartphones, maar ook RFID-badges en beveiligde pincodes gebruiken om toegang te krijgen tot de kamers en gemeenschappelijke ruimtes. Bovendien is Saffire EVO ontworpen voor integratie met bestaande PMS- en gebouwbeheersystemen en technologieën, waardoor het een veelzijdige oplossing is voor hotels met meerdere diverse gebouwen”, legt Antony Vandeplas uit. “Kortom: we hebben voor ieder soort hotel of situatie wel een geschikte oplossing in huis. Met totaalconcepten die beveiliging, functionaliteit en esthetiek combineren zetten we de toon voor een aangename en zorgeloze verblijfservaring.”
Neem dan rechtstreeks contact op met dormakaba Belgium N.V..
Contact opnemen