Platform voor de bouw
Nederlandse fabrikant van HVAC-oplossingen kiest radicaal voor lokale productie
De site van Itho Daalderop in het Nederlandse Tiel, op de foto op de voorgrond, draait volledig op groene stroom die geleverd wordt door 3750 zonnepanelen.

Nederlandse fabrikant van HVAC-oplossingen kiest radicaal voor lokale productie

In een sector waarin internationale toeleveranciers de standaard lijken, kiest Itho Daalderop als fabrikant van HVAC-oplossingen die vooral actief is in Nederland en België koppig voor het omgekeerde. Het bedrijf produceert meer dan 90 % van al zijn producten in het Nederlandse Tiel, op maximaal een paar uur rijden van de werven. “Wij willen ondernemen met respect voor mens en milieu en dan is lokale productie een no-brainer”, stelt Serge Digeon, productmanager ventilatie bij Itho Daalderop.

“Onze fabriek in Tiel is geen assemblagepunt, maar een volwaardige maaksite van 26.500 m² met een R&D-afdeling, productielijnen, opslagruimte en een unit die instaat voor kwaliteitscontrole. Onze ontwikkelaars en kwaliteitscontroleurs staan er dus letterlijk naast de productievloer”, begint Serge Digeon te vertellen. “Die lokale productie verkort de keten, met minder transport en dus minder CO2-uitstoot tot gevolg. Aan die lokale productie is een grote uitdaging verbonden: de productie- en loonkosten liggen in Nederland een pak hoger dan in lageloonlanden. Daardoor moeten we voortdurend investeren in efficiëntie, automatisering en zogeheten lean manufacturing. Maar dat doen we graag.” De site in Tiel is ook in operationeel opzicht duurzaam te noemen. “De fabriek draait volledig op groene stroom, geleverd door 3750 zonnepanelen”, aldus de productmanager, die aangeeft dat het daar niet bij stopt. “Omdat duurzaamheid ook over mensen gaat, werken we in Tiel samen met een sociaal maatwerkbedrijf. Een deel van onze werknemers in de fabriek bestaat met andere woorden uit mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.”

Nederlandse fabrikant van HVAC-oplossingen kiest radicaal voor lokale productie 1
“Onze fabriek in Tiel is geen assemblagepunt, maar een volwaardige maaksite”, benadrukt Serge Digeon.

Slogan met dubbele bodem

De oplossingen van Itho Daalderop zijn niet alleen duurzaam te noemen omdat ze lokaal geproduceerd worden en vanwege de sociale dimensie achter het maakproces, ook op het vlak van gebruik en ontwerp zijn ze duurzaam. “Neem nu – om in mijn eigen vakgebied te blijven – de APure Flow D300 en APure D375, de twee nieuwe ventilatiegroepen die we in januari lanceren”, schetst Serge Digeon. “Die blinken uit in energie-efficiëntie, voornamelijk door hun hoge warmteterugwinningspercentage van 90 % bij 228 m³/h, en zijn volledig recycleerbaar, van mantel tot de laatste schroef – en waar we kunnen, geven we gebruikte componenten eerst nog een tweede leven. Heel wat onderdelen van die nieuwe ventilatiegroepen, zoals de metalen omkasting, maken we overigens zelf, wat leidt tot een nog hogere kwaliteit. Het mag duidelijk zijn dat onze slogan ‘Climate for Life’ een dubbele betekenis heeft. We willen niet alleen dat onze producten bijdragen aan een gezond en comfortabel binnenklimaat, maar ook aan een leefbaar klimaat buiten: we ontwikkelen onze producten met respect voor mens en milieu, vandaag én morgen.”

Nederlandse fabrikant van HVAC-oplossingen kiest radicaal voor lokale productie 2
Een deel van de productievloer van de fabriek in Tiel.

Voordelen voor klanten

Voor architecten, ingenieurs en aannemers levert Itho Daalderops duurzame manier van ondernemen volgens de fabrikant zelf enkele concrete voordelen op. “Zo kunnen we onze oplossingen en componenten snel en met zekerheid leveren en de garantie bieden dat onze producten voldoen aan de strenge Europese eisen rond energieprestatie, geluid en binnenluchtkwaliteit”, somt Serge Digeon op. “Daarnaast kunnen wij ook zorgen voor snelle ondersteuning dankzij een technische ploeg die letterlijk dicht bij de markt staat. Onze manier van werken zorgt ook voor een hoge graad van traceerbaarheid van materialen en productieprocessen, wat essentieel is voor GRO-, BREEAM- en LEED-dossiers. En tot slot krijgen onze klanten natuurlijk ook een product in handen dat in velerlei opzichten duurzaam is.” 

Heeft u vragen over dit artikel, project of product?

Neem dan rechtstreeks contact op met Itho Daalderop.

Itho Daalderop 3 Contact opnemen

Stel je vraag over dit artikel, project of product?

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Gerelateerde artikelen

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Stuur ons een bericht

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten