Platform voor de bouw
Al 25 jaar een multidisciplinaire aannemer waar bedrijven op bouwen
Sequana Medical in Gent: TecnoBloc-glascassettes met structuurglas. (Ontwerp: Buro Project)

Al 25 jaar een multidisciplinaire aannemer waar bedrijven op bouwen

Wat hebben Belfius, Brussels Airlines en Securitas met elkaar gemeen? Samen met honderden andere bedrijven laten ze het interieur van hun kantoorgebouwen afwerken door TecnoSpace, een multidisciplinaire aannemer gespecialiseerd in binnenafwerking. Waarom ze graag met TecnoSpace samenwerken? Vanwege de service, de snelheid en de kwaliteit van de producten van het bedrijf.

Botanic Spa Antwerp: een gebogen plafond in gyproc gaat naadloos over in de muren. (Ontwerp: AID Architecten)

Dankzij dat vertrouwen van grote bedrijven en multinationals blijft TecnoSpace ook na 25 jaar groeien. “We hebben zo veel vertrouwen in de toekomst dat we de ambitie hebben om tegen 2028 nog eens 30 % te groeien”, benadrukt CEO Alexandre Stoop. “En zeggen dat we 25 jaar geleden begonnen zijn als leverancier en plaatser van glazen en volle scheidingswanden. Maar toen we in 2006 een afwerkingsbedrijf gespecialiseerd in gipskartonnen wanden en plafonds overnamen, ging het snel. Onze klanten vroegen ons toen ook om onder andere te schilderen en vloerbekleding te leggen. We gingen daarop in en nu werken we de interieurs van kantoren helemaal af. Alleen de technieken zoals elektriciteit, loodgieterij en HVAC laten we aan andere aannemers over.”

Securitas koos voor gesegmenteerde glazen systeemwanden. (Ontwerp: Captif Office Architects)

Hoe uitdagender, hoe liever

Om het 25-jarige jubileum en de groei in de verf te zetten, zal TecnoSpace een boek uitbrengen met daarin de uitdagendste projecten die het realiseerde. Bijvoorbeeld het nieuwe kantoor van zes verdiepingen hoog van Belfius in Namen, het nieuwe hoofdkantoor van Securitas in het indrukwekkende futuristische kantorencomplex The Wings in Diegem en de Sunrise Lounge voor Brussels Airlines op het einde van Pier A in Brussels Airport.

“Alles waar TecnoSpace voor staat, vind je vooral terug in de Sunrise Lounge”, vertelt bestuurder Philippe Moorkens. “Onder andere door de constante veiligheidschecks en de leveringen via de tarmac was dat een enorm complexe opdracht. Toch slaagden we er dankzij een nauwgezette planning en uitstekende voorbereidingen in om die lounge binnen de acht weken volledig af te werken, nog vóór de deadline die Brussels Airlines ons had opgelegd.”

Crefius: een TecnoWood-systeemwand met karakter, gemaakt van bamboe. (Ontwerp: Coelembier Matadi)

Snelle plaatsing en oplevering

Die snelle plaatsing en oplevering zijn dan ook grote troeven waar de klanten van TecnoSpace maar al te graag gebruik van maken. Alexandre Stoop: “Vaak zetten we een project al op de planning nog voor onze klanten de bestelling plaatsen. 

Dat doen we bewust, want soms moet het ontwerp tientallen keren aangepast worden, met evenveel offertes. Door al zo vroeg een projectleider en de nodige teams op een opdracht te zetten, kunnen we snel beginnen. Binnen de vier weken kunnen we onze scheidingswanden plaatsen. Andere aannemers doen daar bijna dubbel zo lang over. We werken ook met vaste onderaannemers en kunnen daardoor als het moet twintig tot dertig mensen op één project zetten.”

“We volgen elk project ook heel strak op”, gaat Philippe Moorkens verder. “Dat laat ons toe om de verloren tijd in te halen die de aannemers die de technieken aanleggen vaak verliezen. En last but not least: alle medewerkers die aan een project meewerken, krijgen een mooie bonus als ze de doelstellingen halen die we bij de start vastleggen. Dat zorgt ervoor dat ze enorm gedreven zijn om elk project tot in de kleinste details minutieus af te werken.”

De ‘African’ Sunrise Lounge van Brussels Airlines. (Ontwerp: Tecro & Krea)

Hoogwaardige producten, ook met patent

Ook met zijn wandsystemen maakt Tecno-Space het verschil. Bijvoorbeeld met de TecnoPure en de TecnoWood in bamboe. Philippe Moorkens: “TecnoPure en TecnoPure II zijn minimalistische wandsystemen in enkel en dubbel glas die onze klanten vaak kiezen omdat ze ook op het vlak van akoestiek heel hoog scoren. En met TecnoWood en TecnoWood II waren we het eerste bedrijf dat verplaatsbare wanden in bamboe aanbood. Dat systeem hebben we gepatenteerd.”

“De profielen in bamboe zijn heel fijn en zorgen voor een warme, huiselijke sfeer. Ook het ecologische aspect van die wanden spreekt onze klanten enorm aan. We werkten er de kantoren van Belfius en Securitas mee af, evenals Silversquare Triomphe, een coworkingspace in Brussel. Interieurarchitect Lionel Jadot ging er ‘back to nature’ en onze TecnoWood-wanden versterken dat gevoel.”

De toekomst: renoveren en beleving creëren

Vanwaar de ambitieuze plannen om de komende vier jaar sterk te groeien? Alexandre Stoop: “Iedereen dacht dat de kantorenmarkt dood was door de coronacrisis en de overstap naar telewerken. Dat is niet zo. De markt groeit, onder andere omdat beleving heel belangrijk geworden is voor bedrijven. Ze richten hun kantoren opnieuw in en geven meer uit per vierkante meter om hun medewerkers terug naar kantoor te halen. Ze gebruiken hun vernieuwde kantoren tevens als uithangbord om nieuwe mensen aan te trekken. Ook de evolutie om volledige gebouwen te renoveren en duurzamer te maken zal nog jaren aanhouden. Dat geeft ons als binnenafwerker enorm veel mogelijkheden.”

Een op maat gemaakte koffiehoek. (Ontwerp: Shake Design & Build)

Klanten profiteren van investeringen in hr

Liggen mee aan de basis van dat succes: een zelfontwikkeld ERP-systeem dat het hele proces van offerte tot facturatie veel vlotter doet draaien, de groene investeringen in zonnepanelen, een hybride en elektrisch wagenpark, twee dubbele laadpalen en een supercharger en een betere verwerking van het afval op de werven. TecnoSpace kreeg er het Voka Charter Duurzaam Ondernemen voor. 

Ook de investering in het HR-beleid levert op. “We bouwen een zo familiaal mogelijke werksfeer uit en investeren heel hard in onze medewerkers om ze professioneel te doen groeien. We nemen ook mensen aan die onze ambitie delen om iedere klant een topservice te geven en van TecnoSpace een binnenafwerker te maken die de beste service in de sector biedt. Dat is cruciaal gebleken om onze werking te verbeteren en ons bedrijf te doen groeien”, sluit Alexandre Stoop af.    

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten