Langs de Brusselse Ring in Diegem verrees tussen midden 2021 en eind 2023 ‘The Wings’, een hypermodern complex met hoogwaardige werk-, vergader- en verblijfsfaciliteiten. Als eerste kantooromgeving in ons land die mag pronken met een drievoudige certificering – BREEAM Excellent, WELL Gold én DGNB Gold – gooit dit grensverleggende gebouw niet enkel hoge ogen op het vlak van comfort, welzijn en duurzaamheid. Dankzij de aantrekkelijke architecturale vormgeving en interieurafwerking zet The Wings ook in esthetisch opzicht een nieuwe standaard. Zelfs de binnensignalisatie en bewegwijzering – een kolfje naar de hand van de gespecialiseerde zusterfirma’s Signburo en JLsigns – is tot in de puntjes geoptimaliseerd.
Kwalitatieve kantoorruimte, een luxehotel met 250 kamers, een fitnesscentrum, restaurants, een internationale coworkingspace voor expats, een groot atrium en een gemeenschappelijk auditorium, verdeeld over een totaaloppervlakte van 51.400 m² en gelegen op een triple-A-locatie nabij de luchthaven en enkele belangrijke mobiliteitsassen: dat is The Wings in een notendop. Dankzij de organische architectuur met een overvloed aan glas, afgeronde hoeken en horizontale gevelgeledingen in lichtgrijze aluminiumcassettes is het futuristische complex een lust voor het oog. The Wings is opgedeeld in vier transparante kwadranten – twee kantoorvolumes, de coworkingspace en het hotel – die georganiseerd zijn rond een orthogonaal assenstelsel, inclusief een binnenstraat met collectieve functies. Door de specifieke oriëntatie en trapsgewijze opbouw met doorlopende daktuinen en -terrassen genieten de aanwezige werknemers en hotelgasten van een overvloed aan zichten, ervaringen en attractieve binnen- en buitenruimtes.
Bouwheer Ghelamco wilde met de realisatie van The Wings de toon zetten op het vlak van toekomstgerichte kantoorbouw, dus de lat lag erg hoog. Bovendien stelden ook de verschillende huurders specifieke eisen, onder meer op het vlak van inrichting. Vakmanschap en oog voor detail waren met andere woorden essentiële criteria bij de selectie en aanstelling van de verschillende betrokken studie- en ontwerpbureaus en (onder)aannemers. Vandaar dat Signburo en JLsigns werden ingeschakeld voor het ontwerp en de vormgeving van de binnensignalisatie en bewegwijzering. “Het concept is opgemaakt door Signburo, dat dienstdoet als gespecialiseerd studiebureau voor wayfinding en signontwerp. De volledige uitvoering werd vervolgens verzorgd door JLsigns”, legt zaakvoerder Johan Lambrechts uit. “Op de buitensignalisatie na hebben we qua bewegwijzering het volledige plaatje voor onze rekening genomen: veiligheidssignalisatie, vrijstaande infozuilen, overzichtsborden, panelen en routering in de parking, aanduiding huurders … Daarnaast hebben we ook nog grafische toepassingen (glasfolies) geplaatst in het gedeelte dat gehuurd wordt door Securitas.”
De stijlvolle binnensignalisatie en bewegwijzering in The Wings is naadloos afgestemd op het fraaie gebouwontwerp van assar architects. “We hebben een compleet concept ontwikkeld dat gebaseerd is op de organische vormen van de vier kwadranten”, zegt Johan Lambrechts. “Deze vormen zijn consequent doorgetrokken in alle elementen van de signalisatie, van de veiligheidspictogrammen tot de verlichte glazen infozuilen. Hierdoor past de look-and-feel van de bewegwijzering perfect in zijn omgeving. Conform de milieuvriendelijke opzet van het project hebben we gekozen voor aluminium en etroniet als basismaterialen voor de diverse signalisatie-elementen. Het eindresultaat mag er wezen en draagt bij tot de exclusieve uitstraling van The Wings!”